Książka złodziejem czasu

"Nic tak nie zabija czasu jak dobra książka"

piątek, 14 października 2011

Zaległy wrześniowy stosik 2011 + patronat Sztukatera nad "Moim pierwszym maratonem"

Witajcie,

Czasu ostatnio coraz mniej, dużo nauki, mało odpoczynku a tym samym brak dogodnej chwili na czytanie. Niestety. Nie miałam nawet kiedy pochwalić się wrześniowymi zdobyczami, dlatego pozwólcie, że dziś nadrobię tę zaległość.
W październiku do mojej biblioteczki trafiło kilka powieści. Zaprezentuję je Wam pod koniec miesiąca, teraz chcę przedstawić tylko i wyłącznie wrześniowe zdobycze :) Z góry przepraszam za jakość zdjęć.


Od prawej: 
- Wojny Świata Wynurzonego Tom 1: Sekta Zabójców - od Wydawnictwa Videograf. Strasznie się cieszę, że w końcu będę mogła przeczytać tę książkę :)
- Dziedziczka Smoka Tom 1 - również od wydawnictwa Videograf.
- Chlapanie atramentem - od Wydawnictwa Bukowy Las. Recenzja TUTAJ
- Labirynt kłamstw - od Wydawnictwa Mira :) Recenzja TUTAJ
- Miasto popiołów - wynik wymiany.
- Nefilim - jak wyżej.
- Królestwo czarnego łabędzia - od Wydawnictwa Prószyński i S-ka
- Ostatnią kartą jets śmierć - prezent od Zbrodni w Bibliotece :)
A w środku:
- Zawładnięci - od Wydawnictwa Amber, przed korektą, ze starą okładką. Premiera 2. listopada.
- Niezwykłe bitwy i szarże husarii - od portalu Sztukater. Recenzja TUTAJ

Na fotkach brakuje jeszcze książki "Gra o Juliana", ponieważ pożyczyłam ją siostrze :)
 Wszystko ułożone w stosiku wygląda tak:


Jak już wspomniałam, ostatnio trochę zaniedbałam blog, za co bardzo Was przepraszam.
Na dniach pojawi się recenzja książki "Kiedy Atena odwraca wzrok", a w okolicy 18 października "Słodkie lato". Później przyjdzie czas na "Królestwo czarnego łabędzia". 

Chciałabym wspomnieć o jeszcze jednej sprawie. Otóż 22 października mam urodziny :) Szkoda, że urodziłam się w tak nieprzyjemnej (jak dla mnie) porze roku. No ale trudno. Trzeba będzie jakoś to uczcić, tym bardziej że tak często mnie odwiedzacie, a dotąd jeszcze nie dałam Wam możliwości zdobycia książek. Planuję pod koniec października zorganizowanie małego konkursu.
Jako że zbytnio nie lubię losowań, bo wystarczy żeby szczęście się odwróciło i przez długi długi czas można nic nie wygrywać, już myślę nad w miarę prostym zadaniem.

 ***

Teraz informacja dotycząca portalu Sztukater.
Jako, że nasz wspaniały portal tak szybko się rozwija mamy kolejny patronat nad książką. Tym razem coś dla fanów dwukołowego szaleństwa, czyli "Mój pierwszy maraton" wydawnictwa BukRower. Zapraszam do zapoznania się z opisem książki, brzmi ciekawie :)


Info o książce:

Potrafiłbyś przebiec maraton? Większość osób nie potrzebuje nawet minuty, żeby odpowiedzieć na to pytanie. Odpowiedź brzmi mniej więcej tak: „Ja? 42 kilometry? W życiu!”. Nie jest to właściwy sposób myślenia. Każdy może go przebiec. Prawda, potrzeba do tego dużo czasu na odpowiednie przygotowanie, determinacji i silnej woli. Tim Rogers w książce wydanej przed wydawnictwo Buk Rower: „Mój pierwszy maraton” dowodzi, że nie musisz być zawodowym sportowcem. Jeśli tylko chcesz, i ty możesz ukończyć maraton!
 Na przykładzie Maratonu Londyńskiego krok po kroku będziesz poznawał tajniki przygotowań i startu w maratonie. Dowiesz się, jak zaplanować trening, żeby osiągnąć sukces i mieć czas na życie prywatne. Jak wybrać odpowiednie buty, jak dobrać ćwiczenia, które uchronią cię przed kontuzją i co jeść, żeby zyskać dodatkową energię. Ale przede wszystkim dowiesz się, jak nie stracić motywacji, a z wysiłku fizycznego czerpać coraz więcej radości.
 W przygotowaniu do pierwszego biegu maratońskiego chodzi o odpowiednie wytrenowanie organizmu i nabranie wytrzymałości pozwalającej pokonać tak długi dystans. Jednak to, o czym musisz pamiętać, to nie tylko cotygodniowe wyrabianie kilometrów, bieg maratoński to nie tylko bieganie. Do ukończenia maratonu oprócz siły fizycznej potrzebna ci będzie naprawdę silna psychika.
 Autor Tim Rogers jest niekwestionowanym autorytetem do maratonu przygotował setki początkujących biegaczy, a sam 62 razy przekroczył linię mety. Poznasz prawdziwą historię jednej z jego uczennic, prezenterski stacji BBC. Opowieść kobiety, która pomimo pracy na pełen etat i braku wiary we własne możliwości postanowiła przygotować się do maratonu.
 Jeśli jesteś początkującym, jak i zaawansowanym biegaczem, ta książka jest dla ciebie. Nigdy nie myślałeś o maratonie, masz problemy z motywacją, zasiedziałeś się przed telewizorem? Czas ruszyć i odmienić swoje życie. Wyobraź sobie, co możesz czuć, kiedy przebiegniesz swój pierwszy maraton. Tego nie da się opisać. Sprawdź! I ty możesz zostać maratończykiem
Książka dostępna od 12 października w sklepie internetowym bukrower.pl
Pozdrawiam i miłego weekendu :)!

18 komentarze:

Wspaniałe masz książki. Zazdroszczę. Szczególnie ciekawa jest ,,Zawładniętych'. czekam zatem na wrażenia po przeczytaniu.
 
Cudny stosik! Przyjemnej lektury:)

Pozdrawiam serdecznie!
 
Wspaniały stosik. :)
Ten brak czasu doskonale rozumiem; też nie mam kiedy cokolwiek poczytać. Choć jest już trochę lepiej niż na początku roku. ;)
 
Stos godny pozazdroszczenia, zwłaszcza "Królestwo..." to chyba całkiem niezły nabytek :)
 
Świetny stos:) "Zawładnięci" - zastanawiam się jak podkraść;)
 
Świetny stos lektury :)
 
Właśnie czytam "Sektę zabójców" - na razie całkiem fajna :)
 
świetny stosik! Zazdroszczę :)
 
Ooo.. ładny stosik ^^ Miłego czytania życzę :D
 
Gratuluję stosu! Będziesz miała co poczytać do poduszki^^ byłoby miło gdyby Wydawnictwa wraz z książkami podsyłały czasowstrzymywacze nieprawdaż?

Pozdrawiam
 
Stosik super !!!
 
We wrześniu zgromadziłaś mnóstwo perełek i ciekawych książeczek, w październiku pewnie będzie to samo^^ Czekam na opinie o książkach pani Troisi (tak jak Zmierzch mają swoich zadeklarowanych fanów i przeciwników, ciekawe, do których Ty się zaliczysz :))
 
Świetny stosik. Kilka książek chętnie bym podkradła. (:
 
Wspaniały stosik:) Zazdroszczę labiryntu!
Pozdrawiam!
 
Rewelacyjny stosik:) Czekam na recenzje:)
 
Czekam na recenzję 'Królestwa czarnego łabędzia', bo bardzo mnie ta książka intryguje...
Świetny stosik :).

Pozdrawiam!
 
Przepiękny stosik ;) Właśnie zabieram się za Zawładniętych !
Pozdrawiam i życzę miłej lektury!
 
Ale przepiękny stosik! Bardzo zazdroszczę tylu książek!
 

Publikowanie komentarza