Książka złodziejem czasu

"Nic tak nie zabija czasu jak dobra książka"

piątek, 6 maja 2011

Wirus Ebola w Helsinkach - Taavi Soinivaar

 

Wydawnictwo: Kojro
Moja ocena książki: 7/10

Wirus Ebola w Helsinkach to powieść Taavi Soinivaara, który po sukcesie tego debiutu zrezygnował z dotychczasowej pracy i zaczął pisać zawodowo. Do lektury książki przystąpiłam optymistycznie, ponieważ lubuję się w thrillerach, a sam opis bardzo mnie zachęcił.
Wypadek samochodowy i badania nad szczepionką na zabójczy typ wirusa Ebola to dwie zupełnie odrębne zdarzenia, ale to one zlepione przy użyciu dreszczu emocji i niezapomnianych wrażeń, tworzą jeden spójny i zaskakujący thriller.
Akcja usadowiona jest w Finlandii, gdzie przetransportowana małpy zakażone wirusem Ebola. Wirusolog Arto Ratamo eksperymentuje nad szczepionką przeciwko zabójczemu wirusowi, który z łatwością przenika do organizmu człowieka. Po wielu nieudanych próbach, wielkie jest jego zdziwienie, gdy wreszcie antidotum skutecznie niszczy wirusa. O powstałej szczepionce dowiaduje się generał Raimo Siren, który autem potrącił rowerzystkę i uciekł z miejsca wypadku. Wie, że szczepionkę można wykorzystać jako niebezpieczną broń biologiczną. Knuje więc szatański plan aby uchronić się od kary, zdobyć wysokie pieniądze i uciec z kraju. Kto przejmie szczepionki i probówki z zakażoną krwią? Czy szef fińskiej Agencji Bezpieczeństwa, Jussi Ketonen, zdoła opanować sytuację?
Taavi Soinivaara wspaniale potrafi zainteresować czytelnika swoją powieścią. Autor wprowadza nas do świata szpiegostwa, broń biologicznych, terroryzmu, strzelanin, intryg, pościgów.. Akcja coraz bardziej nabiera tempa. Książkę czyta się bardzo szybko i z wypiekami na twarzy tak, iż z przymrużeniem oka traktuje się drobne niedociągnięcia. Dynamiczna akcja i liczne zawiłości fabuły są pierwszorzędnymi cechami porządnego thrillera, jakim jest Wirus Ebola w Helsinkach. Serdecznie polecam tę książkę tym, którzy szukają ciekawego kryminału zapewniającego dreszcz emocji. 

Baza recenzji Syndykatu ZwB
Książkę otrzymałam od Wydawnictwa Kojro, za co serdecznie dziękuję! 

4 komentarze:

Ja chcę przeczytać
 
Już przeczytałam ;) Nawet mi się podobała ;)
 
zaciekawiłaś mnie
chętnie przeczytam
 
To raczej nie książka dla mnie.
Bardzo ładny szablon:)
 

Publikowanie komentarza