Książka złodziejem czasu

"Nic tak nie zabija czasu jak dobra książka"

wtorek, 7 czerwca 2011

W cieniu naszego domu - Debbie Macomber

 

Wydawnictwo: Mira
Moja ocena książki: 8/10

Z twórczością Debbie Macomber spotkałam się już wcześniej w zachwycającej powieści „Hotel na rozdrożu”. „W cieniu naszego domu” to pozycja, którą czytałam z wielką przyjemnością szybko zatracając się w świecie, który właściwie otacza nas samych.

Zane Ackerman jest byłym wojskowym i najemnikiem, który postanawia odremontować posiadłość należącą niegdyś do jego dziadków znajdującą się w malowniczym miasteczku Sleepy Valley. Odnowienie rezydencji Zane'a zostaje zlecone uzdolnionej architektce, a przy okazji pięknej niezamężnej kobiecie, Lesley Walker. Zachwycona domem, wkłada wszystkie starania w wykonaniu swojego zadania. Okazuje się, że Lesley i Zane'a łączy chęć założenia rodziny i posiadania potomstwa. Pragnienie jest tak wielkie, że Zane oświadcza się architektce, która niedługo po ślubie zachodzi w ciążę. Jednak czy małżeństwo z kimś, kogo prawie w ogóle nie znamy jest dobrą decyzją? Autorka przedstawia nam jeszcze jednego interesującego mężczyznę – Carla Saksa, przyjaciela Zane'a, dzielącego z nim niegdyś rolę najemnika. Carl ciągle kłóci się ze swoją ukochaną, Candy. Te dwie postacie są niczym ogień i woda – trudno je razem połączyć. Gdy jednak Carlowi udaje się pogodzić z Candy, ta oświadcza, że nie pójdzie z nim do łóżka do czasu, aż na jej palcu pojawi się złota obrączka. Nie tak miało być. Carl musi w końcu zdecydować na czym mu najbardziej zależy.

Styl Debbie Macomber w tej powieści jest wyraźnie wykrywalny. Autorka pisząc, korzysta z własnych doświadczeń, a także z doświadczeń krewnych i przyjaciół. Dzięki temu jej książki są tak bardzo życiowe i realistyczne. Przy użyciu humoru, wyrazistych postaci i ciekawej akcji, wspaniale wnika do duszy Czytelnika dotykając wrażliwe miejsca jego duszy. Problemy opisane w powieściach Pani Macomber są typowo ludzkimi dylematami, które dotykają każdego. Dlatego tak chętnie zagłębiłam się w lekturę. Dzięki książkom tej autorki można bliżej poznać otoczenie, różne dramatyczne, a czasem te szczęśliwe, sytuacje, przez które przechodzą inni ludzie. Z zapałem kibicowałam bohaterom, którzy spotykając na swej drodze przeciwności losu, odbywają ciężką drogę ku osiągnięciu szczęścia.

Akcja powieści na początku jest przewidywalna, ale z czasem historia snuta przez autorkę, nabiera tempa i tajemniczego klimatu. Ja jak najszybciej chciałam się dowiedzieć kim tak naprawdę jest Zane, co kryje się za szpecącymi jego policzek i udo bliznami. Okazuje się, że to nie on jeden skrywa w tajemnicy swoją przeszłość. Osobiście uważam, że decyzja podjęta przez Lesley dotycząca małżeństwa jest mało przemyślana i zbyt pochopna. Sama nie wiem, czy wierzę w miłość „od pierwszego wejrzenia”, ale na jej miejscu wpierw dokładnie poznałabym swojego przyszłego męża. Ale co ja mogę wiedzieć, co naprawdę czuła Lesley?

Nie chcę porównywać tej powieści do „Hotelu na rozdrożu”, ale pragnę powiedzieć tylko tyle, że Debbie Macomber jest mistrzem w swoim fachu. Jak na razie nie zawiodłam się na jej książkach i mam nadzieję, że tak już pozostanie. „W cieniu naszego domu” to lekka, porywająca książka opowiadająca o sile miłości, zaufaniu, poświęceniu i o zwalczaniu przeciwności losu. Kto by pomyślał, że ja, niegdyś zagorzała fanka paranormali, będzie lubować się w tego typu powieściach? Serdecznie polecam tę pozycję. Jestem pewna, że się nie zawiedziecie. 

Książkę otrzymałam od Wydawnictwa MIRA za co bardzo dziękuję. 

6 komentarze:

Mi też się bardzo podobają książki Debie Macomber :)
 
A ja ciągle mam do przeczytania "Hotel.." za który mam nadzieję się niedługo zabrać. Mam nadzieję również dołączyć do grona Debie Macomber. :)
 
Jak na razie sobie odpuszczę...
 
Wydaje mi się, że to taka lektura w sam raz na wakacje. Być może sięgnę po którąś z książek Debbie Macomber właśnie wtedy;))
 
Z chęcią przeczytam :) Jestem ciekawa tej pozycji :)
 
Wydaje mi się, że ta książka może być raczej przyjemną powieścią ;) Możliwe, że po nią sięgnę.
 

Publikowanie komentarza